Futbalisti Realu Madrid uspeli v stredajšom domácom stretnutí 1. kola G-skupiny Ligy majstrov nad AS Rím 3:0. Góly víťaza uplynulých troch ročníkov dosiahli Isco, Gareth Bale a striedajúci Mariano.

REAL MADRID – AS RÍM 3:0 (1:0)

Góly: 45´ Isco, 58´ Bale, 90+2´ Mariano

ŽK: Ramos – De Rossi, Džeko

Zostavy:

Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrič – Bale, Benzema, Isco

AS Rím: Olsen – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Zaniolo, De Rossi, N’Zonzi – Ünder, Džeko, El Shaarawy

Real sa mohol proti semifinalistovi z minulej sezóny ujať vedenia veľmi rýchlo, Modrič vymyslel prihrávku do šestnástky na Isca, ktorému zabránil v skórovaní brankár Olsen. Bale neotvoril skóre z dorážky a Olsen si poradil aj s ďalšími pokusmi. Madridčania mali naďalej výraznú štatistickú prevahu a gólovo ju vyjadrili tesne pred prestávkou. Isco vystrelil z priameho kopu spoza šestnástky ponad múr a nedal šancu Olsenovi. V 58. minúte zvýšil Bale, ktorý si nabehol na ukážkovú prihrávku Modriča za obranu a zakončil krížnym pokusom k žrdi. V nadstavenom čase prikrášlil rezultát Mariano ďalším výstavným zakončením.